16:02 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Davies e lë fushën e lojës në minutën e tretë ndaj Frankfurtit, lëndohet rëndë

Mbrojtësi i krahut te Bayerni, Alphonso Davies u detyrua të largohet nga loja qysh në minutën e 3’të të takimit, në sfidën ndaj Frankfurtit, kjo pasi lëndoi këmbën rëndë.

Me të hyrë në fushë, Davies e zuri këmbën keq, dhe me këtë rast u detyrua ta lë fushën herët, shkruan IndeksOnlineNë vend të tij u inkuadrua, Hernandez. Kështu, Bayerni ka shënuar 2 gola përmes Lewandowskit.