21:04 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Demi akuzon Beqajn pA�r PTK dhe KEK-un

Ish-kryeshefi ekzekutiv i GAP-it dhe analisti Agron Demi ka akuzuar Besim Beqaj se gjatA� mandatit tA� tij ka shkatA�rruar PTK-nA�, pasi shiti rrjetin e energjisA� bashkA� me katA�r hidrocentrale pA�r 26 milionA� euro.

Ai nA� njA� shkrim nA� Facebook ka thA�nA� se a�?pA�r tA� kryer kA�tA� krim financiar, duhet tA� jetA� goxha inovativa��.

Postimi i plotA�:

VetA�m njA� nga krimet financiare tA� qeverive nA� kA�to dhjetA� vjet:

14 korrik 2009 – 27 shkurt 2013: Qeveria i merr 410 milionA� euro divident nga PTK.

Prill 2018: PTK A�shtA� fut nA� 60 milionA� euro borxh.

E pA�rgjegjA�sit pA�r kA�tA� krim janA� ende ministra. Pasi e shkatA�rroi PTK, pasi shiti rrjetin e energjisA� bashkA� me katA�r hidrocentrale pA�r 26 milionA� euro, tash A�shtA� MinistA�r i Inovacionit.

Koxha inovativ duhesh me qenA� pA�r me ba krejt kA�tA� krim financiar.

Ndryshe, ndaj Besim Beqaj, minister i Inovacionit, A�shtA� ngritur aktakuzA� pA�r pA�rfshirjen nA� aferA�n a�?Prontoa�?.