22:29 / E Hënë, 03 Gusht 2020

Deputeti i VV-së ironizon me Zemajn: Nipi i Mic Sokolit e pasardhësi i drejtëpërdrejtë i Skënderbeut

IKSHPK, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare FB ka reaguar, duke i quajtur dezinformata, lajmet ku shkruhej për mosrespektim të rekomandimeve të masave anti-COVID.

Në këtë reagim thuhet se virusi është kudo dhe nuk e zgjedh askënd, derisa gjithkush ka të drejtë të infektohet.

E fjalia “Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, tashmë po merr kritika të shumta.

Një ironizim më këtë reagim të IKSHPK-së, ka bërë edhe deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj, madje në adresë të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ky është statusi i deputetit:

Mos i humb