17:36 / E Premte, 08 Nëntor 2019

Derbi i kosovarëve në Turqi, Vedati kundër Loretit

Fenerbahçe do të luaj nga ora 18:30 kundër skuadrës së Kasimpasës, në javën e 11 të ligës turke.

Edhe në këtë ndeshje startues do të jetë ylli kosovar, Vedat Muriqi i cili po shihet edhe si shpresa e fitores për skuadrën turke.

Kurse për Kasimpasën do të luaj Loret Sadiku, i cili u transferua në këtë klub në vitin 2016.

Për Fenerbahçen nuk do të luajnë Ersu, Kruse dhe Rami për shkak të lëndimeve./Indeksonline/.

Image

Mos i humb