18:32 / E Enjte, 12 Korrik 2018

Dështoi me muzikën moderne, Dafina tash i futet muzikës së dasmave

Shumë këngëtarë synuan me çdo kusht të bëhen të ‘famshëm’ dhe të prekin sukses, por nuk ia dolën.

Edhe Dafina Dauti, emër jo pak i komentuar, nuk arriti të bëhet pjesë e emrave që sollën hite e projekte në muzikën moderne, ani pse pati përpjekje.

E kur nuk ke sukses, sigurisht mungojnë edhe koncertet, që për të tilla këngëtarja nuk njihet.


Me që jemi në sezonën e verës, Dafina ka vendosur që atë pak famë që ka ta shfrytëzojë për ahengje familjare. E njëjta ka nisur të këndojë në dasma.


Kujtojmë që ajo s’është e vetmja këngëtare që ‘dështoi’ me karrierën e saj, e që tani është kthyer në këngëtare dasmash./Indeksonline/