22:00 / E Diele, 21 Prill 2024 / AR

Detaje nga sulmi fizik i Kanye West

Kanye West thuhet se ka goditur një pronar të famshëm kur dyshohet se u përpoq të mbronte gruan e tij, Bianca Censori, gjatë një sherri të fundit në Chateau Marmont në Los Anxhelos.

Sipas TMZ, themeluesi i Yeezy goditi ose Mark Houston ose Jonnie Houston. Burimet pohuan për gazetën të shtunën se një nga vëllezërit u përplas “aksidentalisht” me Censori, 29 vjeç, – duke mohuar atë që pretendonte më parë kampi i reperit “Runaway”.

Një përfaqësues i West i tha Page Six në fillim të kësaj jave se sulmuesi i supozuar “jo thjesht u përplas me të” por “i futi duart nën fustanin e Censorit, e kapi rreth belit dhe pasi e afroi te vetja, e puthi disa herë.” “Ajo u sulmua seksualisht,” këmbënguli më parë përfaqësuesi i West. “Bianca u sulmua fizikisht”.

Megjithatë, burimi i TMZ pohoi se incidenti ishte i gjithi një keqkuptim duke pasur parasysh se restoranti raportohej se ishte plot me njerëz në atë kohë dhe pretendoi se pretendimet për sulm seksual ishin të rreme.

Sipas gazetës, West përfundoi duke u përballur gabimisht me vëllain tjetër, i cili as nuk ishte i përfshirë në ndërveprimin me Censori.

“Ai në fakt përfundoi duke goditur me grusht njeriun e gabuar”, raportoi TMZ, duke shtuar se burimet e policisë “nuk kanë qenë në gjendje të gjejnë prova që mbështesin Kanye”.

Shefi i stafit të West, Milo Yiannopoulos, i tha  Page Six ekskluzivisht në përgjigje të raportit, “Ne e shohim absolutisht të neveritshme që çdo gazetar do të zgjidhte të mos besonte një grua kur ajo u tregon atyre për një sulm seksual të kryer ndaj saj. Por sigurisht, nuk duhet të pranoni fjalën e Biankës.

“Hoteli ka mbledhur raportin e tij të detajuar të incidentit,” pohoi më tej përfaqësuesi. “Duke u bazuar në dëshmitë e dëshmitarëve okularë nga stafi dhe pamjet e vëzhgimit me video, raporti thotë se Bianca  u përball me një sulmues.