09:52 / E Diele, 29 Nëntor 2020 / Ç.Q

Dieta magjike me të cilën Beyonce humbi afro 40 kilogram

“Lemonade Diet” është një nga dietat më efektive ne botë. Këtë dietë e ka përdorur edhe këngëtarja me famë botërore, Beyonce.

Rezultatet e kësaj diete mund të vërehen në 10 ditët e para pasi do të humbni disa kilogramë dhe përpos kësaj ju do të ndiheni më energjik, të lumtur dhe më të shëndetshëm.

Efektet e kësaj diete do t’i vreni pas 10 dite. Fillimisht në 10 ditët e para ju lejohet të pini vetë ujë me limon, ujë të kripur dhe çaj bimor.

Pas 10 dite, ju filloni t’i riktheheni gradualisht ushqimeve, por vetëm disa prej tyre.

Përbërësit:

8 gota me ujë të vakët

Lëng i shtrydhur nga 6 limonë

6 lugë të mëdha të mjaltit

Disa kubëza akulli

10 gjethe mente

Përgatitja:

Ngrohni ujin, jo më shumë se 60 gradë.

Shtoni të gjithë përbërësit dhe e lini përzierjen të qëndrojë në frigorifer për disa orë.

Në fund, përziejeni, shtoni një kubë akull dhe mund ta pini.

Plani i dietës:

Para mëngjesit pini një gotë limonadë. Mëngjesi përbëhet prej sallatës, sipas dëshirës.

– Në ora 11, pini gotën e dytë të limonadës në kombinim me lajthi apo gështenja.

– Për drektë, vezë të zier dhe sallatë jeshile me vaj ulliri dhe uthull molle.

– Në orën 16, do të duhej lëpini edhe një gotë tjetër limonadë, sallatë sipas dëshirës.

– Për darkë, peshk të bardhë ose sallatë me mish pule.

– Dy orë para gjumit, pini dhe një gotë limonadë. Këtë dietë ta praktikoni së paku pesë ditë dhe kujdes mos hani ëmbëlsira dhe ushqim të shpejtë.