10:34 / E Martë, 23 Shkurt 2021 / M. M

Dieta me vezë për të larguar 3 kg në vetëm 3 ditë!

Kjo dietë është për humbje peshe të shpejtë dhe ju duhet ta aplikoni vetëm 3 ditë në javë.

Shmangeni sheqerin, kripën, makaronat dhe ushqimet e tjera që janë të dëmshme dhe plotë kalori, patatet e skuqura, ushqime të skuqura, mishin me yndyrë dhe pijet e gazuara.

Dita e parë
Mëngjesi: Dy vezë të ziera, 2 domate dhe një filxhan çaj të gjelbër pa sheqer.
Dreka: Dy të bardhë veze, 120 gramë të peshk i zier ose i pjekur dhe një gotë çajit të gjelbër.
Në vaktin e ndërmjetëm: Një mollë
Darka: perime të ziera (brokoli, lulelakër, karota, bizele, bishtaja, etj) me një filxhan çaj të gjelbër.

Dita e dytë

Mëngjesi: Dy vezë të ziera, 1 banane dhe një filxhan çaj të gjelbër.

Dreka: Dy të bardhët e vezës, 120 gramë mish pule të zier pa lëkurë dhe një gotë të çajit të gjelbër.

Darka: 120 gramë gjizë, një fetë e bukë të thekur dhe një filxhan qumësht me yndyrë të ulët.

Dita e tretë

Mëngjesi: Dy vezë të ziera dhe një gotë me lëng domateje

Dreka: Dy të bardhë veze, 120 gramë mish të kuq dhe një filxhan çaj të gjelbër.

Darka: Dy patate të pjekura, sallatë e gjelbër dhe një gotë çaj të gjelbër.