23:34 / E Mërkurë, 17 Prill 2024 / S Z

Digjet kuzhina e restorantit të famshëm në Gjakovë

Kuzhina e Restorantit “Retro” në Gjakovë, është përfshirë nga zjarri gjatë orëve të mbrëmjës.

Sipas njësisë së zjarrfikësve Restorantit “Retro”, i cili gjendet në rrugën “Mbretëresha Teuta” në Gjakovë, i është djegur një pjesë e kuzhinës dhe se dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e një fërteze.

Rastin për “Indeksonline”, e ka konfirmuar dhe policia e Gjakovës.  

Përveç dëmëve materiale nuk raportohet për të lënduar.

Ndërsa si pasojë e reagimit të shpejtë nga ana e zjarrfikësve, ka shpëtuar nga përfshirja e flakëve supermarketi “Interex”

/Indeksonline/