09:15 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / OSH

Digjet një shtëpi afër punishtes së parkingut nëntokësor pranë Fakultetit Filologjik

Aktualisht në oborrin e Fakultetit të Filologjisë po kryhen punime për të ndërtuar vendparkimin nëntokësot, një nga projektet më kapitale në Komunë e  Prishtinës.

Ndërsa fare pranë kësaj vendpunishteje, në hapësirën e këtij oborri ndodhen disa shtëpi të vogla. Natën e mbrëmshme është djegur një nga to, raporton IndeksOnline.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit dhe se a ka të lënduar.

IndeksOnline do t’ju mbajë të informuar…

Më poshtë ju sjellim pamje: