09:12 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Digjet shtëpia në Shkodër, shpëtojnë mrekullisht dy fëmijët

Shkumbohet nga flaket një shtëpi private në afërsi të shkollës së mesme “Oso Kuka” në Shkodër.

Një shtëpi private është shkrumbuar nga flakët në afërsi të shkollës së mesme “Oso Kuka” në Shkodër.

Nga raportimet e para mësohet se në momentin e rënies së zjarrit nuk kishte asnjë persona në shtëpi pasi fatmirësisht dy fëmijët ishin nisur për në shkollë.

Nga hetimet mësohet se zjarri ka ardhur nga një pakujdesi për shkak se zonja e shtëisë mund të ketë harruar ndonjë pajisje ndezur.

Shtëpia është djegur totalisht në 3 dhomat e saj ndërkohë mësohet se banesa ishte me qera dhe jo e familjes që banonte në këtë shtëpi. /albeu.com/