13:13 / E Hënë, 05 Dhjetor 2022 / L K

Dimri i acartë dhe lufta nuk bëhet pengesë, ushtarja ukrainase bën kërcimin “Pikachu”

Kanë kaluar më shumë se 9 muaj që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë. Sulmet ruse vazhdojnë pa ndalur duke shkaktuar mijëra viktima dhe duke dëmtuar infrastrukturën energjetike.

Kjo është cilësuar si një mënyrë për të penguar ofensivën e ukrainasve, përballë një dimri të ftohtë. Por pavarësisht vështirësive, diçka e tillë si ka penguar forcat ukrainase të humbasin shpresën.

Në një video të postuar në rrjetet sociale shihet një ushtare duke kërcyer në temperatura të ftohta. Mesa duket as bora dhe temperatuarat nën zero nuk mund të ndalin forcën e tyre për të mposhtur pushtuesit./abcnews.al/