17:45 / E Shtunë, 02 Qershor 2018 / indeksADMonline

Disa mënyra për të mbajtur nivelin e energjisë tuaj të lartë gjatë gjithë ditës

A e ndjeni veten të lodhur gjatë mesditës në punë? A keni luftuar për të mbajtur sytë hapur, keni gota shtesë të kafesë dhe pije me sheqer për të rritur energjinë tuaj? Bërja e këtyre gjërave në fakt mund të jetë problemi! Sipas një studimi të bërë nga BBC , pijet energjetike dhe kafet në fakt mund t’i bëjnë njerëzit të ndihen më të lodhur dhe mund të humbasin përqendrimin në krahasim me ata që nuk konsumojnë kafeinë ose sheqer fare, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Më poshtë  gjeni disa mënyra për të rritur nivelin tuaj të energjisë dhe për të mbajtur të gjithë ditën.