15:18 / E Enjte, 24 Tetor 2019 / indeksADMonline

Disa veti të vajzave, që duan të qëndrojnë beqare

Gjërat kanë ndryshuar, vajzat nuk po e presin më ‘princin’ e tyre dhe disa nga to edhe kanë dëshirë që të qëndrojnë beqare.

Dhe po ashtu ato tregojnë se po ndjehen të lumtur me këtë vendim për jeten e tyre, mirëpo po ashtu kjo gjë është mbështetur edhe nga psikologët të cilët thonë se kjo gjë mund të sjellë përfitime të shumta për shëndetin tuaj, transmeton Indeksonline.

Këtu janë të rënditura disa veti të këtyre vajzave:

Ato përjetojnë emocione negative më rrallë.

Janë më mendje hapura.

Kanë më shumë dashuri për veten.

Janë të sukseshëm në karrierën e tyre.

Nuk ju interesojnë gjërat material.

Janë më të shëndetshëm.

Kanë më shumë miq.

E din se çfarë duan në jetë.

Besojnë në veten e tyre.

Dinë të argëtohen dhe të kujdesen për veten e tyre.

Janë më optimiste./Indeksonline/.