08:32 / E Shtunë, 28 Nëntor 2020 / Ç.Q

Dita e Shqiptareve, Kryeministri Hoti bën homazhe tek shtatorja Skënderbeut, Ibrahim Rugovës, kompleksi i familjes Jashari

Dita e Flamurit, ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jashari dhe dalja e parë publike e UÇK-së janë eventet që e karakterizojnë 28 nëntorin.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në nder të kësaj feste, do ta ketë të zënë paraditen e tij.

Ai fillimisht në ora 09:00 do të bëj homazhe tek shtatorja e heroit kombëtar, Skënderbeu në Prishtinë.

Pastaj 09:10 do të bëj homazhe tek shtatorja e presidentit historik, Ibrahim Rugova.  Në ora 10:00 ai do të bëj homazhe tek kompleksi memorial i familjes Jashari në Prekaz.

Në ora 13:30, në Muzeun Kombëtar, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të marr pjesë në ekspozitën Rrëfim biografik për jetën dhe veprën e Anton Çettės./Indeksonline/