18:12 / E Martë, 11 Qershor 2019

Dizajneri francez që krijon fustane me letra dhe pëlhura

Sylvie Facon, një krijues francez dhe dizajner i modës, realizon veshje mjaftë interesante.

 Ai bën veshjet nga pëlhurat, letrat dhe pikturat e ndryshme, saqë kreacionet e tij kanë marrë vemendje të madhe.

Iu sjellim disa nga fustanet që Facon ka krijuar e që janë të mahnitshme dhe mjaftë unike./Indeksonline/