10:36 / E Premte, 27 Prill 2018 / indeksADMonline

Djali i Ukshin Hotit: Më kuptojnë vetëm ata që e dinë si është të rritesh pa baba (Video)

Andin Hoti, djali i Ukshin Hotit ka thënë disa fjalë në seancën e jashtëzakonshme për të pagjeturit.

Ai ka theksuar se sot pas 19 vitesh akoma shumë njerëz mungojnë pranë më të dashurve të tyre, raporton Indeksonline.

“Sot është një ditë e shenjtë dhe po kam emocione por më kuptoni. Sot thirrëm këtë debat jo vetëm për të ndarë dhimbjen me familjarët, por për të kërkuar zgjidhje dhe t’i japim fund këtij ankthi 19 vjeçar. Këtë ndjenjë e kuptojnë ata që kanë humbur dikë, si është të rritesh pa baba”, ka thënë Hoti.

Sipas tij, Kosova ka fakte për gjenocidin që e ka kryer Serbia dhe duhet të shfrytëzohen.

“Shteti duhet ta bëjë këtë sepse është gjë e mundur. Si djalë i Ukshin Hotit e ndjej obligim të bëj thirrje për zbardhjen e fatit të të zhdukurve”, ka thënë tutje Hoti. /Indeksonline/