17:28 / E Martë, 24 Maj 2022 / AR

Domatet, të shkëlqyera për humbje peshe

Domatet mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë. Ato përbëjnë një rostiçeri të shkëlqyeshme me pak karbohidrate për njerëzit që mbajnë dietë, sepse përmbajnë shumë fibra dhe ujë, të cilat mund t’ju bëjnë të ndiheni më të ngopur.

Domatet gjithashtu mund të mbajnë sheqerin në gjak në ekuilibër, gjë që është çelësi për humbjen e peshës, shkruan BrightSide.

Ato përmbajnë gjithashtu krom, i cili ndihmon në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak.