17:42 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Donald Trump uron Shqipërinë me rastin e 106 vjetorit të Pavarësisë

Mesazhe të shumta urimi me rastin 106-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit kanë ardhur nga të gjitha anët e botës, e shumë liderë botërorë.

Me rastin e 106-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, ka marrë mesazhe të shumta urimi nga Krerë Shtetesh të vendeve mike e partnere të Shqipërisë.

Në mesazhin e tij Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald J. Trump, ndër të tjera thekson se: “jemi krenarë për marrëdhënien e fortë që dy kombet tona kanë zhvilluar dhe arritjet domethënëse që kemi realizuar së bashku. Shqipëria është një aleate e vyer, që ka dhënë një kontribut domethënës për sigurinë rajonale dhe atë globale.”