23:33 / E Shtunë, 06 Qershor 2020 / indeksADMonline

Donika Kadaj e quan fillim të keq qeverisjen “Hoti”

Deputetja nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, pas vendimit të Qeverisë “Hoti” për largimin e masave të reciprocitetet, e ka quajtur fillim të keq të kësaj qeverisjeje, shkruan IndeksOnline.

Sipas Kadaj-Bujupi, “Kryeministri Hoti nuk u dorëzua, ai thjesht po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq, të cilët qe sa vite po nguten për ta arritur një marrëveshje fshehurazi”.

Njoftimi:

Masat e reciprocitetit u hoqën për t’i hapur rrugë një dialogu krejtësisht të paqartë me Serbinë, që synon ta prodhojë një marrëveshje edhe më të paqartë për Kosovën. Kryeministri Hoti nuk u dorëzua, ai thjesht po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq, të cilët qe sa vite po nguten për ta arritur një marrëveshje fshehurazi nga popujt e tyre nëpër kthinat e Brukselit dhe Uashingtonit.

Presidenti Thaçi po e çon vendin drejt një vrime të zezë prej ku Kosova mund të dalë e gjymtuar, duke e imponuar autoritetin e tij mbi Kryeministrin Hoti. Fillim i keq!