16:24 / E Martë, 16 Tetor 2018 / indeksADMonline

Dorëheqje e madhe në futbollin Italian

Më pak se një javë para zgjedhjeve presidenciale për president të Federatës Italiane, I vetmi kandidat për këtë post ka dhënë dorëheqja nga pozita e tij në Lega Pro.

Ai ishte president i Legia Pro dhe tashmë do të lë këtë pozitë për të kandiduar në zgjedhjet e të parit të Federatës Italiane.

Kam dhënë dorëheqjen duke e konsideruar atë një akt të drejtësisë për t’i dhënë vazhdimësi në punën e Pro League dhe për të vendosur datën për zgjedhjen e pasardhësit tim”, ka thënë ai.

Zgjedhjet për presidentin e FIGC janë planifikuar më 22 tetor. /IndeksOnline/