15:06 / E Hënë, 29 Qershor 2020 / C E

Dorëzohet legjenda e skuadrës, do të merr drejtimin e Barcës

Xavi i ka komunikuar stafit të tij të bëhen gati për të trajnuar Barcelonën në Camp Nou ndoshta prej sezonin të ardhshëm.

Bossi i Al-Sadd ishte i përfolur për të marrë drejtimin e Blaugranave kur u shkarkua Ernesto Valverde por katalanasit emëruan Quique Setien në janar.

Barcelona ka dështuar të bindë këtë sezon duke u gjendur tani 2 pikë pas skuadrës së Real Madrid në renditjen e La Liga.

Së fundmi janë paraqitur edhe probleme mes Messit dhe Setiene dhe Xavi është i përsosuri për të rikthyer qetësinë në skuadër. /IndeksOnline/