14:26 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Dragoi gjigant prej akulli [Foto]

 Një dragua gjigant, i gjatë 75 metra, po mahnit vizitorët e një resorti skie në Kinë.

Skulptura e mrekullueshme është realizuar në Çangçun, në provincën Jilin. Puna për të ka nisur në 18 dhjetor dhe do të përfundojë në fund të muajit.

Dragoi është ndërtuar për Festivalin Ndërkombëtar të Skisë, që do të mbahet në 4 janar.