11:02 / E Hënë, 29 Maj 2023 / shkelqim osmanaj

Drejtori i AKI-së në takim me Hovenierin e Osmanin

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit Ajeti, ka marrë pjesë në takim me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier dhe presidenten Vjosa Osmani.

Fillimisht Hovenier është takuar me kryetarin e Zubin Potokut, Izmir Zeqiri dhe kryetarin e Zveçanit, Ilir Peci, në zyrat e BE-së në Prishtinë, raporton EO.