15:40 / E Martë, 13 Mars 2018

Dua Lipa dhe Rita Ora rivale! Nominohen për të njëjtën kategori (Foto)

Dua Lipa dhe Rita Ora për herë të parë bëhen bashkë, por jo për të performuar apo për ndonjë duet.

Ajo që i ka bërë bashkë është Echo Awards e cila dje publikoj nomiminet për 22 kategoritë ku bëjnë pjesë edhe dy bukuroshet shqiptare, Dua e Rita.

Dua Lipa dhe Rita Ora janë nominuar në të njëjtën kategori, përkatësisht për çmimin “Artistja më e mirë ndërkombëtare”.

Dua është nominuar me këngën “New Rules” kurse Rita me dy këngët hite të saj, “Your song” dhe “Anyëhere”./Indeksonline/