17:19 / E Premte, 16 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Dua Lipa: Kosovarët kanë traditë myslimane

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka dhënë së fundi një intervistë për CNN.

Në këtë intervistë, ajo ka treguar se sa e lidhur është me familjen, vendlindjen dhe angazhimet e saj në muzikë.

Por në mesin e shumë detaje nga jeta e saj, Dua Lipa ka treguar se edhe në praktikon tradita myslimane.

Sipas saj, kosovarët nuk e praktikojnë islamin, por kanë më shumë traditë myslimane.

“Janë tradita familjare. Edhe unë praktikoj të njëjtat tradita myslimane” ka thënë Dua./Indeksonline/

Temat: