19:51 / E Diele, 02 Tetor 2022 / Gjelbrim

Duka e Ademi vizitojnë Thaçin e Veselin në Hagë

Presidenti FSHF-së, Armando Duka dhe ai i FFK-së, Agim Ademi, sot kanë qendruar në qytetin e Hagës.

Ata kanë vizituar krerët e UÇK-së, Hashim Thaçin e Kadri Veselin, transmeton IndeksOnline.

Lajmin e ka bërë të ditur Armando Duka përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

”Sot pasdite isha në burgun e Hagës, Hollandë. Bashkë me Presidentin e Federatës së Kosovës Agim Ademi, e anetarin e kominitetit ekzekutiv te FFK Mirsad Çollaku, u takuam e bashkëbiseduam me dy miq, dy figura me gjurmë të padiskutueshme në historinë e Kosovës dhe Shqiptarisë, Hashim Thaçin e Kadri Veselin.Kjo historia e burgut, është sprova e fundit për ta. Dhe në çdo rast do të dalin të fituar për ti dhënë fund njëherë e mirë të gjitha pretendimeve për të përbaltur UÇK-në dhe luftën për pavarësi të popullit të Kosovës. Me erdhi shume mirë që ishin mirë me shëndet dhe për më tepër për minuta të tëra folëm dhe për futbollin.Sa mirë e sa para kanë ecur Shqipëria eKosova në këtë drejtim. Hashimi gjithmonë ka qenë një ndjekës i rregullt edhe në stadium.Dhe kjo e Hashimit dhe Kadriut është e ngjashme me lojrat që bëjmë në fushë. Kemi hedhur në fushë lojtarët më të mirë të kombëtareve tona. Ndaj do dalim të fituar.Hashim & Kadri, gjithë komuniteti i futbollit Shqipëri-Kosovë por edhe në gjithë trevat shqipfolëse është me ju .”, ka shkruar Duka./IndeksOnline/