15:18 / E Premte, 16 Prill 2021 / A. S

Dy aktoret kosovare pushtojnë skenën ndërkombëtare, të dielën shfaqet serial i tyre në HBO

Dy aktoret kosovare May-Linda Kosumovic e Rozafa Çelaj në serial janë bërë pjesë e serialit ndërkombëtar “Welcome to Utmark”, i cili do ta ketë premierën këtë të diele në HBO, raporton IndeksOnline.

Këtë lajm të mirë e ka ndarë Adrian Berisha.

“Një tjetër lajm i mirë 😍

Aktoret May-Linda Kosumovic e Rozafa Çelaj në serial ndërkombëtar, premiera në HBO.

Maylinda dhe Rozafa e kanë dëshmu vetën si aktore në filmat vendor, por të qenit pjesë e një seriali ndërkombëtar, premiera e secilit do të jetë këtë të dielë ne HBO, është një lajm i  mrekullueshëm për të gjithë ne”, ka shkruar Berisha.

Postimi i plotë i tij:

Nje tjeter lajm i mire 😍

Aktoret May-Linda Kosumovic e Rozafa Çelaj ne serial nderkombetar, premiera ne HBO.

Maylinda dhe Rozafa e kane deshmu veten si aktore ne filmat vendor, por te qenit pjese e nje seriali nderkombetar, premiera e secilit do te jete kete te diele ne HBO, eshte nje lajm i

mrekullueshem per te gjithe ne.

Shoqet tona i pergezoj per kete arritje dhe ju uroj nje rrugetim te gjate dhe te suksesshem edhe jashte Kosoves.

Prishtina eshte krenare me ju dhe ju jemi mirenjohes gjithmone. 🙏🏼

Seria ‘Ëelcome to Utmark’ ne te cilin luajne dy aktoret tona, eshte shkruar nga skenaristi danez Kim Fupz Aakeson dhe eshte nje seri tete pjeseshe.