17:29 / E Enjte, 26 Mars 2020

Dy bokserë turq dalin pozitiv me koronavirus, në frikë londinezët

Dy bokserë turq kanë dalur pozitiv me koronavirus pasi kishin marrë pjesë në garat kualifikuese oplimpike 2020 në Londër.

I gjithë ekipi kishte qëndruar në të njëjtin hotel dhe kjo gjë bëri që të ketë shqetësime për të prekur të tjerë, transmeton IndeksOnline.

Kurse Komiteti Olimpik Ndërombëtar është quajtur i papërgjegjshëm pasi që nuk janë kujdesur për mirëqenien e bokserëve.

Kurse edhe vet Presidenti i Federates së Boksit në Turqi ka reaguar duke thënë që nuk kishte standarde higjienike./IndeksOnline/.

Mos i humb