08:32 / E Hënë, 16 Shtator 2019 / indeksADMonline

Dyvjeçari vdes, hëngri karamele brenda një biblioteke publike, në New York

Një djalë dy-vjeçar besohet të ketë mbytur deri në vdekje një copë karamele ndërsa ndodhej brenda Qendrës së Bibliotekave në Bronx.

Vogëlushi filloi të luftonte për ajër rreth orës 3.15 pasdite të Dielën në institucionin Fordham Manor, në New York, përcjellë Indeksonline.

Djali ishte me vëllain e tij 14-vjeçar kur ai filloi të vjella dhe filloi të mbytej, sipas New York Post.

Besohet se djali mund të ketë mbytur në një copë karamele.

Vogëlushja u gjet e pavetëdijshme dhe e pandërgjegjshme kur shërbimet e urgjencës mbërritën në vendin e ngjarjes.

Ai u nxitua në Spitalin Shën Barnabas, ku u shpall i vdekur.

Një ekzaminues mjekësor nuk ka akoma për të vendosur çështjen zyrtare të vdekjes./Indeksonline/