12:33 / E Shtunë, 25 Janar 2020

E dhimbshme, adoleshentja kupton që i ka vdekur nëna “live” në televizion

Gjithmonë na është thënë se çdo gjë mund të ndodhë në TV live, por jam i sigurt që shikuesit e kësaj shfaqje kurrë nuk pritet të shohin një skenë kaq prekëse që shpaloset para kamerave.

Një adoleshente 14-vjeçare e quajtur Jannah kishte marrë pjesë në një shfaqje lokale talentesh të quajtur Liga Dangdut, në të cilën ajo kishte shpresuar të fitonte çmimin e parave të gatshme prej 50,000 dollarë, në mënyrë që të transformonte jetën e saj për mirë, transmeton Indeksonline.

Por në vend që ta shpenzonte atë për pushime ose një makinë të re si shumica e adoleshentëve, Jannah në të vërtetë po konkurronte për të mbledhur para për të paguar për trajtimin e diabetit të nënës së saj.

Pasi u tha që ajo do të vazhdonte në fazën tjetër të konkursit, Jannah thirri familjen e saj në mënyrë që t’u jepte atyre lajmin e mirë, por për fat të keq, në vend të kësaj adoleshentes iu dha lajmi më i keq i jetës së saj.

Gjatë telefonatës, këngëtarja e re u njoftua nga xhaxhai i saj se nëna e saj kishte ndërruar jetë. Sipas lajmeve.com.au , raportohet që nëna e Jannah vdiq nga një sulm i dyshuar në zemër.

Gjatë telefonatës, xhaxhai i Jannah i thotë asaj se nëna e saj do të dëshironte që ajo të ishte e fortë dhe të kujdesej për familjen. Ai më pas sqaroi se përkundër asaj që familja e donte shumë, Allahu e donte më shumë dhe e kishte marrë atë.

Jannah pastaj shpërthen në lot dhe e mbulon fytyrën me duar, pasi gjykatësit emocionale e përqafojnë.

Sipas lajmeve.com.au, klipi u publikua në internet nga kanali YouTube Indosiar dhe ka mbledhur më shumë se 2 milion shikime – me shumë komentues të cilët e lavdëruar forcën e Jannah.

Klipi u publikua edhe nga këngëtari Azim Kamaruzzaman: “Vetëm 14 vjeç dhe tashmë deri në raundin tjetër të Liga Dangdut Indonesia 2020. Në atë moment, ajo ishte e lumtur dhe donte të ndante lajmin e mirë me familjen e saj, por xhaxhai i saj kishte disa lajme shumë të këqija. Nëna e saj kishte ndërruar jetë vetëm disa minuta më pare, e dhimbshme.

Pavarësisht nga lajmet e saj shkatërruese, Jannah është ende në konkurrencë dhe me një shans për të fituar. Epo, tani e gjithë bota është prapa jush. Shumë fat Jannah./Indeksonline/