12:31 / E Martë, 01 Dhjetor 2020 / M. M

E dhimbshme/ Nëna sjell në jetë foshnjën, pak momente para vdekjes nga Covid

Një familje në Rusi është shuar nga Covidi-19 për pak ditë. Një çift dhe një vajzë shtatzënë janë infektuar me koronavirusin, por doktorët kanë arritur ta shpëtonin vetëm një foshnjë.

Sipas mediave, një 64-vjeçar dhe gruaja e tij 61-vjeçare, bashkë me vajzën 36-vjeçare, kanë vdekur pas infektimit me Covid-19. Svetlana Sorochinskaya, 36 vjeçe vdiq menjëherë pasi solli në jetë fëmijën.

Sipas të afërmve të familjes, 64-vjeçari ka pasur një operacion në zemër, ndërsa dyshohet se gruaja dhe vajza ishin infektuar gjatë vizitave në spital.

Më 5 nëntor e gjithë familja ka vdekur. Autoritetet në Petersburg, do të marrin kujdestarinë për foshnjën, ndërkaq raportohet se një kushëri dëshiron ta birësojë atë.