16:51 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

E dhimbshme, vdes pjesëtari i FSK-së, një ditë para formimit të Ushtrisë

Në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë ish- ushtari i UÇK-së dhe njëherit pjesëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ali Sinani.

Sinani ishte kapter i FSK-së, shkruan Indeksonline.

Sinani megjithëse ndër vite i ka shërbyer atdheut, nuk arriti dot të mirëpres momentin e transformimit të FSK-së në Ushtri.

Varrimi i të ndjerit pritet të bëhet nesër gjatë ditës. /Indeksonline/