16:11 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

E jashtëzakonshme: Gani Dreshaj kryetar i ri i Istogut

Gani Dreshaj e ka bërë senzancionin në Istog duke e përmbysur rezultatin në epërsi. Biznesmeni kosovar ka arritur që nga votimet me postë, me kusht dhe me nga njerëzit me aftësi të kufizuara të përmbysë rezultatin nga 671 vota që ishin në favor të Haki Rugovës.

Dreshaj i AAK-së duket se ka menduar mençur duke angazhuar diasporën shqiptare për të arritur një fitore të madhe, nga më të mëdhajat që nga paslufta në Kosovë.

Nga numërimi i votave të sotme, Dresha del të ketë marrë 1475 vota ndërsa Haki Rugova vetëm 133. Me këtë rezultat, Dreshaj edhe zyrtarisht pritet të jetë kryetar i ri i Istogut./Indeksonline/