16:36 / E Diele, 28 Janar 2018 / indeksADMonline

E keni bërë gabim! Trajneri zbulon mënyrën e duhur se si duhet praktikuar këtë ushtrim (Video)

Është një nga ushtrimet më të njohura për muskujt e stomakut, por një trajner personal ka zbuluar se si pothuajse të gjithë nga ne i bëjnë këto ushtrime gabim.

Max Loëery, nga Londra, th ase teknika e tij e quajtur tkurrja e muskujve, “ndryshoi tërësisht” mënyrën se si ai stërvitet dhe se merr rezultate më të mira.

Në një video të re në Youtube ai zbuloi se si ushtrimet “dërrasë” janë bërë gabim dhe ndoshta më parë ka marrë deri në 7 minuta kohë. Ndërsa me mënyrën e re ai tregon se nevojiten vetëm 30 sekonda për të ndikuar këto ushtrime në tonifikimin e barkut.

Kështu përmes kësaj videoje ai tregon për mënyrën e gabuar që është bërë deri më tani dhe në fund tregon mënyrën e duhur që duhet bërë. mënyra e duhur sipas tij bëhet duke e ngritur trupin më lartë dhe jo drejt siç e kemi bërë./Indeksonline/