75 Mall Live Search
08:47 / E Shtunë, 22 Qershor 2024 / Gj. Sh

E kryer, Bayern Munchen arrin marrëveshje me Michael Olise

Bayern Munchen ka arritur marrëveshje personale me futbollistin Michael Olise.

Mesfushori francez ka rënë dakord për kushtet personale gjatësinë e kontratës, pagën dhe të gjitha detajet nga ana e lojtarit, shkruan IndeksOnline.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Bayern mbrëmë ka informuar edhe klubin e Crystal Palace për marrëveshjen me Olise.

Klubi gjerman pritet të paguaj shifrën prej 50 milionë funte për shërbimet e 22-vjeçarit.

Për Olise kanë shfaque edhe Chelsea dhe Newcastle United, por që futbollisti dëshiroi kalimin te Bayern Munchen./IndeksOnline/