23:15 / E Martë, 11 Qershor 2019

E mërkura me diell, në disa vende priten reshje shiu

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale .

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.