16:38 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

E mrekullueshme, peshku 10 javësh mëson truke të ndryshme të kërcimit (Video)

Ju mund t’i mësoni truke të reja qeneve, por çfarë thoni nëse tentoni ta mësoni edhe peshkun tuaj të artë?

Më poshtë në video mund të shihni një peshk të artë foshnje teksa pronari i tij i mëson të kërcej brenda rrathëve, transmeton Indeksonline.

Ndoshta keni dëgjuar shpesh të thonë se peshku harron shpejt, por ky peshk i vogël tregon të kundërtën. Ai ka arritur të mësoj truke të reja nga pronari i tij, dhe i pëlqen shumë të ndjek lojëra të ndryshme.

Janë Tsai, 26 vjeçar nga Ohio-SHBA ka ushtruar peshkun e tij 10 javësh disa truke për rreth tre javë./Indeksonline/

Klikoni në link për ta shikuar videon:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5107419/Clever-goldfish-trained-jump-hoops-owner.html