00:44 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

E pabesueshme kush është ambasadore e Shqipërisë në OKB!

Vota e saj sot dëshperoi shumë shqiptarë nga Kosova, të cilët e shohin Amerikën si atdheun e tyre të dytë për shkak të rolit të Amerikës në vitin 1999, kur bombardoi Jugosllavinë, për ta çliruar Kosovën nga tirania serbe.

Ambasadoria e Shqipërisë në OKB, është e bija e shkrimtarit të madh Ismail Kadare dhe ajo quhet Besiana Kadare.

Ajo sot nuk votoi kundër Izraelit por kundër Amerikës, se paku të kishte abstenuar.