21:54 / E Diele, 04 Mars 2018 / indeksADMonline

E tradhtojë të dashurën, nuk mund të pajtohem se më parë ajo kishte qenë me 18 meshkuj

E dashura ime, disa muaj pasi kemi qenë së bashku ma ka pranuar se kishte pasur marrëdhënie seksuale me 18 djemë të tjerë para se të takoheshim ne, përderisa unë kisha shkuar  vetëm me katër vajza.

Që nga atëherë kur e kam kuptuar këtë gjë, unë kam filluar ta tradhtojë atë që të ndihem më mirë.

Unë dhe e dashura ime që të dy jemi 23 vjeç, dhe motra ime është 19. Kështu, një ditë pash shoqën e motrës sime dhe e analizova si asnjëherë më parë.

Ajo më pëlqeu shumë kësaj herë dhe kështu vendosa të shkoja me të.

Kështu unë vazhdova disa ditë me të.

Të dashurën e kam tradhtuar edhe më vajza të tjera.

Unë e dua shumë të dashurën time, por thjeshtë nuk mund të pajtohem me të kaluarën e saj.

Tani ajo sapo ka kuptuar lajmin dhe ma ka kumtuar edhe mua se është shtatzënë.

Unë jam gëzuar shumë, gjithmonë kam dashur të bëhem baba. Kështu, unë që nga ai moment e kam ndalur dhe nuk e tradhtoj më. Por, megjithatë nuk po mundem ta pranojë të kaluarën e saj. Çfarë të bëj?

Përgjigja:

Përvojat e saja të mëparshme e kanë bërë atë në atë person që ti je dashuruar në të.

Do të ishte  një turp për të lejuar atë që nuk mund të ndryshohet për të prishur të ardhmen tuaj me të dhe jetën familjare që ju të dy duhet të shikoni përpara.

Përpjekja për ta mashtruar atë për t’u ndier më mirë nuk është zgjidhje.

Ajo nuk ishte dashuria e jetës tënde kur ajo kishte marrëdhënie seksuale me të dashurit e kaluar. Duhet ta bësh marrëdhënien tënde me të, më të afërt dhe më të dashur./Indeksonline/