13:42 / E Shtunë, 04 Shkurt 2023 / Gj. Sh

Edhe një kosovar transferohet në Kampionatin Turk

Edhe një futbollist kosovar është transferuar në kampionatin turk.

Bëhet fjalë për Florian Loshajn, i cili tash e tutje do ta vesh fanellen e skuadrës së Istanbulsol, shkruan IndeksOnline.

Loshaj u transferua nga skuadra polake, Cracovia, dhe ka nënshkruar kontratë katër vjeçare e gjysmë.

Mesfushori 26 vjeçar është pjesë e përfaqësueses së Kosovës, që nga viti 2020, ku ka zhvilluar 17 ndeshje./IndeksOnline/