16:57 / E Hënë, 26 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Edhe një tërmet tjetër në Shqipëri

Të shtunën Shqipëria u godit  nga një tërmet. Por gjatë ditës së sotme shteti shqiptar përsëri  ka pasur dridhje.

Kësaj radhe tërmeti ka ndodhur në Malin e Zi por që dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën veriore në Shqipëri.

Dridhjet e tokës kanë qenë 3.7 shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë qyteti i Podgoricës.

Shkodra dhe Malësia e Madhe i ka ndjerë më së shumti dridhjet./Indeksonline/