22:30 / E Shtunë, 04 Prill 2020

Edhe trajneri i Anglisë pranon uljen e pagës për 30%

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka pranuar gjithashtu ulje të pagës.

Ulja e pagës së tij besohet se do të jetë për 30%, transmeton IndeksOnline.

Këto ulje të pagave po bëhen edhe nga futbollist dhe trajner të tjerë shkaku i pandemisë së covid-19.

Ende nuk dihet se sa do të zgjasë kjo situatë andaj skuadra të ndryshme janë duke marrë masa të parakohshme në mënyrë që të jenë në gjendje t’i pagaujnë puntorët e tyre./IndeksOnline/.