07:48 / E Enjte, 09 Shkurt 2023 / L K

Edon Zhegrova shënon gol kundër Lyonit

Futbollisti nga Kosova Edon Zhegrova, po kalon formë fantastike tek skuadra e Lille.

Përpos lojës mbresësënëse në fundjavë kundër Rennes duke asistuar dy herë dhe shënuar gol, ai shënoi edhe kundër Lyonit të mërkurën mbrëma në Kupën e Francës.

Zhegrova e barazoi rezultatin në minutën e 66-të.

Megjithatë, skuadra e tij humbi me ekzekutimin e penalltive.