23:15 / E Premte, 05 Gusht 2022 / gjelbra k

Eintracht Frankfurt 1-6 Bayern Muncehn, notat e lojtarëve

Bayern Munchen e ka nisur për mrekulli sezonin e ri duke e mposhtur Eintracht Frankfurtin në ndeshjen e parë të Bundesligës gjermane me rezultat të thellë 6-1.

Golat për bavarezët i shënuan Kimmich, Pavard, Mane, Musiala (X2) dhe Gnabry, shkruan Indeksonline.

Ndërsa golin e nderit për skuadrën e e Eintracht Frankfurtit e ka shënuar sulmuesi francez, Randal Kolo Mauni.

Menjëherë pas ndeshjes janë publikuar edhe notat e futbollistëve të të dy skuadrave.

Te Bayern Munchen futbollisti me notën më të lartë ësshtë vlersuar Jamal Musiala me 8.9 i ndejekur nga Serge Gnabry dhe Joshua Kimich me 8.4.

Më i dobëti në radhët e bavarezëve është vlersuar portieri Manuel Neuer, me notën 5.9, ndërsa trajneri Nagelsman është vlerësuar me notë 7.15.

Te Eintracht Frankfurt më notën më të lartë janë vlersuar Mario Gotze dhe Ansgar Knauff, me notën 6.7, ndërsa portieri Kevin Trapp, është vlersuar si futbollisti më i dobët në ndeshje, me notën 5.4.

Më posht mund të shikoni vlersimet për secilin futbollistë./Indeksonline.