11:07 / E Mërkurë, 04 Tetor 2017 / indeksADMonline

Eksploziv në dyqanin e veshjeve në Tiranë

Pas verifikimeve të bëra nga ekspertët antieksploziv rezultoi se pakoja e dyshimtë pranë një dyqani veshjesh ishte sasi eksplozivi.

Sipas ekspertëve pakoja e eksplozivit ishte pa sistem aktivizimi, dhe nuk përbënte rrezik për shpërthim.

Paraditen e të mërkurës ka qënë vetë pronarja e dyqanit të veshjeve B. A që ka njoftuar policinë mbi pakon e dyshimtë. Menjëherë u bë rrethimi i zonës. Vetë pronarja e dyqanit është shoqëruar në komisariat për t’u marrë në pyetje. Mësohet se ajo ka pas kërcënim dhe 5 muaj më parë./tch