15:50 / E Premte, 21 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Ekstradohet nga Belgjika i dyshuari për vrasjen e Ermal Kamberajt

Sot është ekstraduar nga Belgjika shtetasi kosovar S.I, 39 vjeçar, i cili dyshohet për vrasjen e rëndë e cila ka ndodhur me datën 05.05.2017, në një kafene në Mitrovicë,  ku i njëjti dyshohet që e ka privuar nga jeta të riun E.K, dhe nga kjo ditë ka qenë në arrati deri sot kur edhe është bërë ekstradimi i tij nga Belgjika.

Me veprimet e tij i  dyshuari dyshohet se ka kryer veprat penale “vrasje e rëndë” nga neni 179 paragrafi 1, pika 1.5 të KPRK, dhe “mbajtjen në pronësi, kontroll ose posedim të pa-autorizuar të armëve” nga neni 374 paragrafi 1 të KPRK.

Indeksonline muaj më parë pati raportuar me flet-arrest ndërkombëtar, me bashkëpunim të autoriteteve kosovare i dyshuari Sadik Bajrami ishte arrestuar në Belgjikë.

I njëjti sot është ekstraduar në Kosovë.

I ndjeri, Kamberaj – 24-vjeçar punonte si menaxher në lokalin “Check-in”./Indeksonline/

Viktima Ermal Kamberaj

​