11:48 / E Diele, 19 Mars 2023 / Gj. Sh

“El Clasico”, Formacionet e mundshme

Sonte do të luhet derbi më i madh spanjoll mes Barcelonës dhe Real Madridit, i njohur ndryshe si ‘El Clasico’.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin :Camp Nou”, më fillim nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline.

Këto pritet të jenë formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; F de Jong, Busquets, Kessie; Raphinha, Lewandowski, Gavi.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Tchouameni, Camavinga, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius./IndeksOnline/