12:09 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

“El Profesor” që fitoj zemrat e të gjithëve, së shpejti me një rol të ri

Fitoj simpatinë e të gjithëve me rolin e “El professor” në serin e famshme “Money Heist”, por tashmë Alvaro Morte  ka fituar një rol të ri në një projekt filmik.

Aktori spanjoll që u bë i famshëm nga seriali “La Casa de Papel” kur mor nga Netflix, së shpejti pritet të luaj rolin kryesor në trillerin e ri “The Head”.

Para se drama të rikthehet me sezonin e saj të pestë dhe të fundit, Profesori do të paraqitet një rol kryesor në një seri tjetër.

Në projekti e ri, Morte do të luajë Ramón si pjesë e një grupi shkencëtarësh në Antarktidë.

Ndërkohë adhuruesit e shumtë të serisë “La Casa de Papel”, po presin me padurim pjesën përfundimtare, që pritet të publikohet në Netflix.

Pas bllokimit nga pandemia, xhirimet e serialit janë duke u zhvilluar dhe pritet të jetë i gatshëm në fillim të vitit 2021./Indeksonline/