17:21 / E Enjte, 18 Janar 2018 / indeksADMonline

Elvis Naçi: Edhe imam, edhe homoseksual nuk shkon (Video)

Imami i njohur Elvis Naçi ka folur për një temë shumë të ‘nxehtë’ si për besimtarët myslimanë, por edhe për opinionin në tërësi, siç është homoseksualiteti.

I ftuar në emisioni “Wake UP”, Naçi ka komentuar edhe rastin konkret të një “imami homoskesual” në Australi.

Kjo është një gjë e re dhe çuditshme, kur e dëgjon në fillim… Por, që edhe imam edhe homoseksual, kjo gjë nuk bën sens”.